Dom jak marzenie

Dyskusje wokół naszych mieszkań, zakupów do wnętrz oraz ogrodów, działek i ich pielęgnacji
rukalo
Posty: 287
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:45 am

Re: Dom jak marzenie

Post autor: rukalo »

Znajdź swoje mieszkanie wraz https://katowice.mdr.pl/ czyli firmą, dzięki której możesz mieć swoje mieszkanie bez kredytów. To szansa dla Ciebie na opcję, która jest korzystna, pewna, a przede wszystkim stworzona pod określone możliwości. Ich mieszkania stworzone są pod potrzeby młodego klienta jak i rodzin z dziećmi. Warto podkreślić, że są oni liderem na rynku jeśli chodzi o ilość mieszkań do wynajmu.
pinia
Posty: 80
Rejestracja: pn lis 29, 2021 1:38 pm

Re: Dom jak marzenie

Post autor: pinia »

Na pewno w domu trzeba także wykonać wszystkie instalacje. Jedną z nich jest instalacja elektryczna. W tym celu polecam zgłosić się do dobrego elektryka. Myślę, że dobrym wyborem będzie ten elektryk kraków: http://www.elektryk-krakow.pl . Polecam tę firmę z własnego doświadczenia.
foxi
Posty: 116
Rejestracja: pn gru 13, 2021 6:50 pm

Re: Dom jak marzenie

Post autor: foxi »

Jak budujemy dom to z pewnością mamy o nim jakieś wyobrażenia, takie jakie były w naszych wcześniejszych marzeniach o tym domu. Już na etapie projektowania musimy podjąć decyzję o wielu ważnych instalacjach jakie powinny pojawić się w tym domu .Jedną z mniej docenianych albo bardzo ważnych instalacji jest wentylacja ,najcześciej grawitacyjna ale ostatnio pojawia się bardzo często jako wentylacja mechaniczna - rekuperacja.
martyna
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 12, 2022 9:42 am

Re: Dom jak marzenie

Post autor: martyna »

słyszałam że osiedle Enklawa na Jagodnie we Wrocławiu jest super. Znajomi tam planują kupić dom a to będzie jedna z 40 willi. Gdybym miała kupować dom to też tam właśnie chciałabym zamieszkać na takim osiedlu w dobrej lokalizacji
scesny
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:17 pm

Re: Dom jak marzenie

Post autor: scesny »

Każdy dom, każdy projekt możemy zmienić pod siebie. Wykończyć go inaczej. Można zrobić różny kolor na elewacji i już zmienia się jego wygląd. Można dodać cegiełkę, coś jak Elabrick, i kompletnie zmienić wygląd domu. Tam też jest pełna przekrojówka kolorów, ale dochodzi faktura, która zmienia właściwie wszystko. Dom może być taki sam jak wszystkich, ale może być koimpletnie inny.
kasiunia
Posty: 150
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:33 pm

Re: Dom jak marzenie

Post autor: kasiunia »

W naszych domach pojawia się coraz więcej różnych instalacji. Już kilka lat temu montujemy klimatyzację , czasami z funkcją grzania. Od jakiegoś czasu z kolei montowana jest rekuperacja odpowiedzialna za przygotowania świeżego i czystego powietrza w naszych domach. Instalacja ta pobiera także ze zużytego powietrza ciepło , co później jest wykorzystywane przy ogrzewaniu domu.
Violuśka
Posty: 81
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 5:27 am

Re: Dom jak marzenie

Post autor: Violuśka »

To normalne ,że budując swój dom realizujemy jakieś swoje marzenia o jego wyglądzie i funkcjonalności. W każdym domu , co normalne mamy wiele różnych instalacji - w tym instalację centralnego ogrzewania. Taka instalacja staje się dużo bardziej wydajniejsza , między innymi dzięki urządzeniom takim jak pompa do cyrkulacji .Zapewnia ona transport ciepła do kaloryferów.
ejdyska
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 07, 2021 8:37 am

Re: Dom jak marzenie

Post autor: ejdyska »

Poza wyglądem wizualnym zastanowiłabym się też nad tym, jakie rozwiązania zastosować, by umożliwiły jak najbardziej efektywne wykorzystanie energii. Ta energia ze słonca, wiatru czy wody jest przecież nieograniczona a na rynek wychodzi temu na przeciw. Wystarczy poczytać o produktach marki Stiebel Eltron, mają bardzo ciekawą ofertę w tym zakresie.
rukalo
Posty: 287
Rejestracja: czw gru 09, 2021 9:45 am

Re: Dom jak marzenie

Post autor: rukalo »

W moim domu wymarzonym jeszcze tylko balkon muszę urządzić. Na niego widziałem ciekawe meble tutaj https://gardenspace.pl/meble-balkonowe w ofercie i rozważam ich zamówienie. Chyba że jeszcze coś innego znajdę lepszego.
ODPOWIEDZ